Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
MaduniceHľadať
 
 

VIDEO

bez obrázka
Novoročný príhovor starostky obce 2016

Vážení a milí Maduničania!
Dovoľte, aby som vám na prahu Nového roka 2016 úprimne zaželala všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov. Nádej, že nový rok prinesie lepší a kvalitnejší život, niečo, o čom teraz ani presne nevieme a naše očakávania sú veľké. Aj preto je atmosféra vítania Nového roka taká radostná.
Keď sme vítali ten odchádzajúci v obci na námestí, sľúbila som vám rok plný práce, aby sme boli dobre pripravení na nasledujúci. Rok 2015, povolebný rok, by som nazvala rokom prípravným. Orientácia na to, čo chceme robiť bola jednoduchšia, lebo ja som svoje predstavy mala. Bolo však potrebné, aby sa s nimi stotožnili aj poslanci obecného zastupiteľstva, čo sa aj na moju veľkú radosť stalo. Máme pripravené viaceré projektové dokumentácie, ktoré v roku 2016 premeníme na skutočnosť, a tak už teraz môžem povedať, že v tomto roku pribudne v Maduniciach jedna trieda materskej školy, novo zrekonštruovaná tribúna na štadióne TJ, opravená a odvodnená Vážska ulica spolu s priestranstvom a parkovacími plochami pri cintoríne, chodník k amfiteátru a štadiónu a keď získame úver zo ŠFRB a dotáciu z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, tak budeme môcť v septembri prideliť najmä osamelo žijúcim dôchodcom a zdravotne postihnutým občanom 20 nájomných bytov. Uvažujeme zároveň s poskytovaním opatrovateľskej služby a pomoci pre týchto nájomcov. V školskom areáli rozšírime podmienky na športovanie a dokončíme bežecký ovál s tartanovým povrchom, ktorý budú môcť využívať aj dospelí, tak ako sa napríklad teraz využíva školská telocvičňa.
Rok 2016 môžeme teda smelo nazvať rokom rozvoja a ďalšieho významného pokroku obce. Nebolo by to ale celkom presné, lebo sa budeme musieť zároveň pripraviť aj na ďalšie aktivity najmä v súvislosti s čerpaním eurofondov. Ak sa chceme zapojiť, čo chceme, musíme byť dobre a včas pripravení. Očakávame výzvu na výstavbu denného stacionára pre seniorov, preto bude potrebné dať vypracovať projektovú dokumentáciu, na ktorú máme v rozpočte obce vyčlenené finančné prostriedky. Ďalej chceme pripraviť projektovú dokumentáciu na vybudovanie cyklotrasy smer Koplotovce, Hlohovec s lávkou cez Váh. Tak by mohli športovo založení občania dochádzať do práce pokojne na bicykli. Výzvy na eurofondové aktivity treba neustále sledovať a promptne reagovať. Musím pri tejto príležitosti povedať, že s takými poslancami OZ a kolektívom pracovníkov obecného úradu je radosť spolupracovať. Nemáme problém sa zísť vtedy, keď to potrebujeme a nielen vtedy, ako nám to ukladá zákon. A čo je najdôležitejšie, že sa vieme dohodnúť. Teším sa aj z práce jednotlivých komisií, záujmových organizácií a spolkov, základnej a materskej školy i našich podnikateľov. Cítim, že rady spolupracovníkov a ochotných obyvateľov Maduníc pomôcť sa rozrástli. Vidia, že ich názory a prácu si vážime a hlavne, že mnohé veci aj využívame v praxi. Nie je to teda len o slovách, ale predovšetkým o skutkoch. Patrí im za to moje úprimné poďakovanie.
V tomto roku sa teším aj na prácu DHZ. Kolektív mladých ľudí sa ukazuje veľmi schopný a my im budeme všestranne vychádzať v ústrety. Tak, ako aj novozaloženému občianskemu združeniu na pomoc zdravotne postihnutým deťom a občanom. Konečne sme sa rozhýbali aj v tomto smere, ale je to na vás, milí spoluobčania, aby ste sa združovali a vytvárali nielen pre seba, ale aj pre svoje najbližšie okolie a svoje deti krajšie Madunice. Obec je pripravená vám pomáhať, lebo spolky sú základom plnohodnotného spoločenského života.
Je toho toľko, čo by som Vám chcela ešte povedať, ale dnes si vychutnávajme príchod Nového roka a tešme sa . Času na prácu i na rozhovory budeme mať počas roka dosť. Dúfam, že ho spoločne užitočne využijeme. Želám Vám, milí Maduničania, ešte raz všetko najlepšie!
Mgr. Alena Jelušová, starostka obce Madunice


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Navštívte našu fotogalériu

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

HARMONOGRAM VÝVOZOV ODPADOV

Separovaný zber vriec - raz mesačne vo štvrtok =================== Odvoz komunálneho odpadu - každý párny týždeň v utorok ===================

ZBERNÝ DVOR

je od 2. marca 2019 otvorený každý utorok od 13.00 h do 17.00 h a v sobotu od 9.00 h do 13.00 h; Bližšie v sekcii odpady, príloha k VZN č. 4/2015

Verejné osvetlenie

Poruchy verejného osvetlenia hláste u pána Petra Dolníka na tel. č. 0905 623 501
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka