Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
MaduniceHľadať
 
 

SYMBOLY OBCE

Symbolmi obce sú :


ERB OBCE - grafický popis erbu pri pohľade spredu: erb Obce Madunice je štít v hornej tretine modrej hlavy štítu strieborný pruh, pod ním v modrom zlatá ružička. Ruža je symbolom znovuzrodenia, lásky, statočnosti, cnosti, mlčanlivosti. Erb sa vyobrazuje farebne. Zlatú farbu je možné nahradiť žltou v súlade s definíciou farieb Pantone yellow 012C, modrá je v odtieni Pantone 294C, striebornú farbu je možné nahradiť bielou farbou. Erb obce sa používa v dvoch grafických vyhotoveniach. Je zapísaný v heraldickom registri, ktorý vedie Ministerstvo vnútra SR, pod evidenčným číslom M-12/93. Vyobrazenie erbu obce tvorí prílohu č. 1 tohto štatútu.

 

Erb obce Madunice

 


VLAJKA OBCE - je v tvare obdĺžnika, pričom šírka k výške je 2:3. Vlajka obce je pruhovaná a ukončená zástrihom s tromi cípmi. Ktoré siahajú do jednej tretiny dĺžky vlajky. Vlajku obce Madunice tvoria farby: modrá, žltá, biela, t.j. 3 pruhy. 

 

Vlajka obce Madunice

 

PEČAŤ OBCE - je tvorená okružím veľkého znaku, pečatidlo s priemerom 36 mm s erbom v strede, po obvode kruhu okolo erbu je nápis OBEC MADUNICE. Celkový priemer pečate je 40 mm.

 


Okrem symbolov obce používa obec aj štandardu starostu obce, ktorá má rovnakú podobu ako erb obce, je však olemovaná zlatým lemom.


 

Navštívte našu fotogalériu

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

HARMONOGRAM VÝVOZOV ODPADOV

Separovaný zber vriec - raz mesačne vo štvrtok =================== Odvoz komunálneho odpadu - každý párny týždeň v utorok ===================

ZBERNÝ DVOR

je od 2. marca 2019 otvorený každý utorok od 13.00 h do 17.00 h a v sobotu od 9.00 h do 13.00 h; Bližšie v sekcii odpady, príloha k VZN č. 4/2015

Verejné osvetlenie

Poruchy verejného osvetlenia hláste u pána Petra Dolníka na tel. č. 0905 623 501
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka